Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych

  4 XII 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 2 z Parczewa gościła najsilniejsze szkolne drużyny szachowe z województwa lubelskiego. Tutaj rozegrano finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. W zawodach wzięło udział 18 drużyn wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych. Powiat tomaszowski reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. W skład drużyny wchodziło 4 zawodników, w tym przynajmniej jedna dziewczyna. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim tempem 15 minut na rozegranie partii dla zawodnika. Od wielu lat rywalizacja o prym w województwie toczy się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 z Tomaszowa i Zespołem Szkół nr 3 z Międzyrzeca Podlaskiego. Podobnie było i w tych rozgrywkach. Jednakże drużyna z naszej szkoły w bezpośrednim pojedynku okazała się lepsza, wygrywając 3:1. Tomaszowska „dwójka” w tym roku była bezkonkurencyjna, gdyż wygrała wszystkie swoje mecze i na rundę przed końcem zawodów była pewna tytułu mistrzowskiego. Kolejność pierwszych sześciu zespołów była następująca (w nawiasach tzw. małe punkty):

1. SP 2 Tomaszów Lub. 14 p. (23,5)
  2. ZS 3 Międzyrzec Podlaski 11 p. (19,5)
  3. SP 3 Lubartów 10 p. (18,0)
  4. SP 7 Świdnik 9 p. (17,0)
  5. SP 1 Radzyń Podlaski 8 p. (15,0)
  6. SP Fajsławice 7 p. (16,0)

W złotej drużynie wystąpili (wg kolejności szachownic – w nawiasach ilość zdobytych punktów): Paweł Gromek (7), Kamil Koperwas (6,5), Jan Krupa (3), Karolina Niedorys (7). Opiekunem tomaszowian był nauczyciel szachów Ryszard Żądło. Brawa dla mistrzów województwa i ich trenera!

Parczew

Parczew1