X Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Chodel

  27 I 2019 r. w Szkole Podstawowej w Chodlu rozegrano X Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Chodel. W zawodach wzięło udział 90 szachistów z Ukrainy, Lublina, Zamościa, Radzynia Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowało 25 zawodników z klubu UKS Gim Dwójka, wśród nich uczniowie naszej szkoły.

W kategorii open mężczyzn najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem SP 2 był Kamil Cisek, który wywalczył ósme miejsce. W klasyfikacji kobiet zawodniczki UKS Gim Dwójka zajęły miejsca: Daria Sawa – 4, Aleksandra Gromek – 5, Dominika Borek – 6,Gabriela Niedorys – 7.

W grupie juniorów do lat 14 nasi uczniowie mieli powody do zadowolenia, gdyż wywalczyli pierwsze dwa miejsca. Zwyciężył Paweł Gromek przed Kamilem Koperwasem. Następni trzej zawodnicy z klubu uplasowali się kolejno na: Kacper Koper czwartym, Szymon Łagowski piątym, Stanisław Kot szóstym miejscu. Wśród juniorek do lat 14 całe podium należało do szachistek z UKS Gim Dwójka. Zwyciężyła Emilia Sprzęczka przed Karoliną Niedorys i Julią Kijko. W pierwszej szóstce znalazły się jeszcze dwie tomaszowianki: Zuzanna Walentyn na miejscu piątym i Wiktoria Berbecka na szóstym. Gratulujemy!

W grupie młodzików do lat 10 pierwsze dwa miejsca zajęli zawodnicy UKS Gim Dwójka. Zwyciężył Jan Łata przed Szymonem Kostrubcem. Wśród młodziczek Nikola Maryńczak uplasowała się na drugiej pozycji. Jesteśmy z Was dumni!

Zwycięzcy w poszczególnych klasyfikacjach otrzymali piękne puchary ufundowane przez wójta Gminy Chodel. Pierwszych sześciu zawodników w każdej grupie otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe.

Słowa podziękowania należą się mamom tomaszowskich juniorów za pełnienie opieki podczas wyjazdu. Opiekunkami były: Marzena Gromek, Katarzyna Maryńczak, Ewa Sprzęczka. Nad całością czuwał trener Ryszard Żądło.