Emilia brązową medalistką mistrzostw Polski

  Bardzo pracowicie spędziła ostatni weekend wakacji uczennica klasy VI c - Emilia Sprzęczka. W dniach od 28 do 30 VIII 2020 r. we Wrocławiu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, w których uczestniczyła zawodniczka UKS Gim Dwójka. W zawodach wzięło udział 59 zawodniczek z roczników 2008 i 2009. Przez pierwsze dwa dni rozgrywano mistrzostwa w szachach szybkich na dystansie 11 rund. Emilia świetnie rozpoczęła zawody i po pierwszym dniu zajmowała wysoką trzecią pozycję. Kolejny dzień to także wspaniała gra naszej zawodniczki. Ostatnia runda decydowała o rozdziale medali. Niestety, przeciwniczka Emilii nie dała się ograć i partia zakończyła się remisem. Dało to w efekcie naszej zawodniczce czwarte miejsce w Polsce.

W ostatnim dniu rozegrano turniej szachów błyskawicznych na dystansie 13 rund. Emilia znowu była w doskonałej formie. Tym razem w ostatniej rundzie zwyciężyła i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w kategorii do lat 12. To wspaniałe osiągnięcie uczennicy naszej szkoły! Swoimi wynikami potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki juniorek do lat 12 w Polsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć naszej utalentowanej zawodniczce. Emilia pracuje pod kierunkiem trenera szachów Ryszarda Żądło.

IMG_20200830_163831_1

IMG_20200830_163938_1