Jasełka

            21 XII 2015 r. w naszym gimnazjum odbyły się tradycyjne, piękne jasełka. Przygotowali je uczniowie trzecich klas dla całej szkolnej społeczności. Wystąpili w ciekawych strojach, nawiązujących do czasów Chrystusa. W przedstawieniu z wyczuciem połączono elementy humorystyczne z ewangeliczną opowieścią o narodzinach Zbawiciela. Nad przygotowaniem młodzieży do występu czuwał ksiądz Piotr Antonik oraz polonistka Urszula Kędra. 

Tego dnia w gimnazjum po raz pierwszy gościł ksiądz proboszcz Jerzy Sopel, który złożył wszystkim świąteczne życzenia, podzielił się opłatkiem z uczniami i nauczycielami. 

Wigilia u harcerzy 

            19 XII 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Rogóźnie harcerze z ZHR zorganizowali biwak wigilijny. W przygotowania zaangażowali się najstarsi z nich – uczniowie naszego gimnazjum. Wystrojem nawiązali do letniego obozu w Pieninach, gdzie spędzili niezapomniane dwa tygodnie. Zobaczcie na fotografiach, jaką Wigilię mieli harcerze. 

                                                     

Stypendium im. Mirosława Piotrowskiego

            8 XII 2015 r. w gimnazjum miało miejsce szczególne wydarzenie. Oliwia Tyrka, uczennica klasy III a, otrzymała stypendium im. Mirosława Piotrowskiego przyznane po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko.

            Stowarzyszenie w hołdzie dla Mirosława Piotrowskiego – wielkiego pasjonata historii i regionalizmu oraz założyciela Folkowiska – postanowiło przyznawać co roku stypendium uczniowi z Tomaszowa, Grodysławic lub innej miejscowości Roztocza realizującemu pasje regionalne, historyczne lub plastyczne, osiągającemu sukcesy w wybranej dziedzinie. Pierwszą stypendystką została Oliwia Tyrka, która fascynuje się fotografią. Rok temu zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Dzieła mistrzów malarstwa inspiracją współczesnej fotografii” organizowanym przez DDK Bronowice w Lublinie. W bieżącym roku szkolnym w międzynarodowej edycji tego samego konkursu (organizowanego cyklicznie) zdobyła II miejsce. Oliwia jest też laureatką kilku konkursów fotograficznych regionalnych i powiatowych. Swój talent rozwija pod kierunkiem Anny Woś – nauczycielki plastyki.

Na uroczystość wręczenia stypendium przybył Mateusz Piotrowski – syn Mirosława Piotrowskiego oraz Anna Pudełko - siostra twórcy Folkowiska.

            Pani Anna Woś przygotowała bogatą wystawę, która przedstawia pracę Mirosława Piotrowskiego w naszym gimnazjum oraz artystyczne fotografie pierwszej stypendystki Stowarzyszenia Folkowisko Oliwii Tyrki. Wystawę można oglądać na dolnym korytarzu szkoły.

Zagłosuj na projekt! 

 

            Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum biorą udział w konkursie dotyczącym projektów edukacyjnych organizowanym przez wydawnictwo „Nowa era”. Nagrody są przyznawane przez  komisję konkursową oraz przez internautów. Dlatego serdecznie prosimy: zagłosuj na nas! Trzeba wejść na stronę www.projektzklasa.pl i zagłosować na projekt numer 115 „Tego o Tomaszowie nie dowiecie się z gazet”.

Zaproś do głosowania wszystkich: rodzinę, znajomych, sąsiadów. Każdy głos się liczy. Można głosować do 16 XII 2015 roku.

 

 

 

Nowa pracownia języków obcych

            8 XII 2015 r. w naszym gimnazjum miało miejsce uroczyste otwarcie nowej, multimedialnej pracowni języków obcych. Na uroczystość przybyli: burmistrz Wojciech Żukowski, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jacek Pawłucki, radny miasta Leszek Galant, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Kot, członkini zarządu Rady Rodziców Joanna Mamrocha.

Pracownia powstała dzięki budżetowi obywatelskiemu. Nad przygotowaniem projektu pracowali nauczyciele języków obcych: Monika Kowalska, Monika Czernek, Piotr Szumilak. Dzięki ich wysiłkom oraz zaangażowaniu gimnazjalistów udało się zebrać kilkaset głosów poparcia od mieszkańców Tomaszowa.

            Pracownia jest wyposażona w nowoczesną, dotykową tablicę interaktywną, projektor i laptop. Do panelu sterowania podłączone są słuchawki z mikrofonem dla każdego ucznia. Umożliwia to pracę z całą grupą, w parach oraz z każdym uczniem indywidualnie. Zastosowanie słuchawek koncentruje uwagę uczących się, sprzyja skupieniu, umożliwia trening wymowy przez dialogi.

            Inwestycja będzie służyła kolejnym rocznikom młodzieży, a przez to pośrednio mieszkańcom naszego miasta. 

W Rzeszowie

25 XI 2015 r. klasy II c i II d wybrały się na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw udaliśmy się do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek. Ponad godzinę przebywaliśmy w świecie fantazji, pacynek, kukiełek – bohaterów dobranocek z naszych czasów i czasów naszych rodziców. Spotkaliśmy się więc z Misiem Uszatkiem, Bolkiem i Lolkiem, Reksiem, a nawet z Jackiem i Agatką.

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej obejrzeliśmy spektakl pt. „Pan Tadeusz”, który przeniósł nas do epoki Polski szlacheckiej, jej tradycji i obyczajów. Podziwialiśmy kreacje aktorskie, scenografię, kostiumy. Po przedstawieniu zwiedziliśmy kulisy teatru. Widzieliśmy min. garderoby, pracownię krawiecką, salę prób.

 

Wycieczkę zakończyła wizyta w galerii Rzeszów, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek. Zadowoleni wróciliśmy do Tomaszowa.

Sukces Eryka i Kornelii

            W dniach 20 – 22 XI 2015 r. w Białymstoku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa w Tańcu Nowoczesnym. Startowali w nich tancerze z wielu krajów, min. z Białorusi, Czech, Rosji i Niemiec. Konkurencja była duża, walka toczyła się zaciekle.

W kategorii hip-hop solo do lat 15 najlepsi okazali się uczniowie naszego gimnazjum: Eryk Brodowski zajął I miejsce, a Kornelia Kozyra III! To ogromny sukces!

W kategorii hip-hop formacje powyżej lat 15 grupa taneczna „New Wave Two” działająca przy TDK-u wywalczyła I miejsce. Do grupy tej należą Eryk i Kornelia, którzy dzięki temu ponownie znaleźli się na podium. Serdecznie gratulujemy, jesteście wspaniali!

 

 

 

Na spektaklu o Tomaszowie

12 XI 2015 r. uczniowie naszej szkoły udali się do TDK-u, by obejrzeć spektakl „Niepewność jutra” w wykonaniu amatorskiego tomaszowskiego Zespołu Teatralnego. Sztuka przedstawiała Tomaszów i jego mieszkańców latem 1939 r., uwagę zwracała wielokulturowość miasteczka, ludzie różnych warstw społecznych i profesji. Przedstawienie w reżyserii Marii Kozyry zagrane zostało perfekcyjnie, ważną rolę spełniała w nim muzyka i piosenka. 

Po spektaklu klasa II d z panią Anną Kijko zrobiła sobie pamiątkową fotografię z aktorami, wśród których znalazły się nasze uczennice: Róża Paszt i Kornelia Kozyra.

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło Nas

0108944
dziś
w tym miesiącu
Wszyscy
7
192
108944