Akademia w 97. rocznicę odzyskania niepodległości

            10 XI 2015 r. w gimnazjum miała miejsce uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wierszem i piosenką, zwłaszcza tą legionową, uczniowie uczcili Święto Niepodległości. Uroczystość przygotowali pod kierunkiem pani Doroty Puźniak i pani Małgorzaty Giski.

 

 

II Gra Miejska

            10 XI 2015 r. w przeddzień Święta Niepodległości w naszym mieście odbyła się po raz drugi Gra Miejska zorganizowana przez harcerzy z ZHR i ZHP. Gra miała na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży wiadomości historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 

            W grze brało udział wielu naszych uczniów, niektórzy jako organizatorzy – harcerze z ZHR, inni jako uczestnicy żywej lekcji historii. Trzy klasy podzielone na drużyny przemierzyły trasę, zapoznały się z planszami informacyjnymi, a na punktach kontrolnych odpowiedziały na zadane pytania. Każda grupa uzyskała elegancki certyfikat uczestnictwa w II Grze Miejskiej w rocznicę odzyskania niepodległości oraz upominki przygotowane przez Urząd Miasta.  

 

Włączamy się w zbiórki charytatywne

            25 X 2015 r. w niedzielę nasi uczniowie włączyli się jako wolontariusze do akcji zbierania pieniędzy do puszek na Hospicjum Santa Galla. Jedenaścioro gimnazjalistów kwestowało w pobliżu tomaszowskiego kościoła pod wezwaniem NSPJ. W sumie zebrali pokaźną sumę 4122,40 złotych.

            2 XI 2015 r. kolejna ośmioosobowa grupa uczniów Gimnazjum nr 2 oraz kilka nauczycielek kwestowało przy cmentarzach. Po raz czwarty już zbierali pieniądze na odnawianie żołnierskich grobów. Pozyskali od osób odwiedzających cmentarze 1100 złotych.

            Dziękujemy młodym wolontariuszom za poświęcenie wolnego czasu, a ludziom wspierającym obie akcje za hojność i dobre serca.     

Otrzęsiny

            22 X 2015 r. podczas szkolnej dyskoteki miały miejsce tradycyjne otrzęsiny pierwszych klas. Przedstawiciele każdej  klasy brali udział w różnorodnych konkurencjach, ze wszystkich sił starali się zasłużyć na miano uczniów gimnazjum. A nie było łatwo...

Czytaj więcej...

10. rocznica nadania imienia szkole  

            15 października 2015 r. obchodziliśmy 10. rocznicę nadania naszej szkole imienia papieża Jana Pawła II.

            Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele NSJ o godzinie 10.00. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Marian Rojek. Po mszy społeczność gimnazjum i zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie na wszystkich w ten chłodny dzień czekała gorąca zupa, ciasta i ciepłe napoje. Kolejnym punktem programu było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po ślubowaniu obejrzeliśmy prezentację ukazującą wydarzenia sprzed dziesięciu lat. Następnie młodzież gimnazjalna pracująca pod kierunkiem polonistki Doroty Puźniak zaprezentowała część artystyczną poświęconą Janowi Pawłowi II. W następnej kolejności dyrektor Agata Samek przedstawiła rys historyczny poświęcony przedsięwzięciom związanym z patronem. Nasze święto zakończyły wystąpienia zaproszonych gości. 

            Wyrazy podziękowania składamy na ręce rodziców, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości, służyli pomocą, poświęcili szkole swój wolny czas. 

Współpraca z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Zebrane środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji. Po raz pierwszy od tego roku włączyliśmy się czynnie w zbiórkę pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.


Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej  

            14 X 2015 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor wręczyła nagrody pedagogom.

Uczniowie zaś przygotowali wspaniałą uroczystość dla wszystkich nauczycieli. W zabawnych scenkach pokazali, co uczniowie myślą o swoich pedagogach oraz jak ci ostatni godzą życie rodzinne ze sprawdzaniem prac i przygotowywaniem się do zajęć.

Czytaj więcej...

 14.10.2015r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II wyrazy uszanowania oraz podziękowania za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia

Życzę Państwu, abyście swoją pracę wykonywali zawsze z poczuciem satysfakcji, wielu sukcesów zawodowych, społecznego uznania i spełnienia marzeń.

                                                                                                     Agata Samek dyrektor

Zaproszenie

            Serdecznie zapraszamy rodziców i dziadków naszych uczniów we czwartek 15 X 2015 r. na uroczyste obchody 10. rocznicy nadania gimnazjum imienia Papieża Jana Pawła II.

O 10.00 w Kościele NSJ odprawiona zostanie uroczysta msza św. Po niej nastąpi przemarsz do szkoły, gdzie na przybyłych będzie czekać kawa, herbata i ciasto. Koło godziny 12.25 zaplanowane jest ślubowanie klas pierwszych, następnie akademia i prezentacja multimedialna przypominająca wydarzenia sprzed dziecięciu lat.

Zapraszamy do wspólnego przeżycia szkolnych uroczystości.

                                                                                    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne                                                                                                            Gimnazjum nr 2

 

                                                                        

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło Nas

0108944
dziś
w tym miesiącu
Wszyscy
7
192
108944