Szkolenie z pierwszej pomocy

            W piątek 22 maja odbyło się w naszym gimnazjum szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Inicjatorką przedsięwzięcia była p. Dorota Puźniak ucząca edb, a szkolenie prowadził ratownik medyczny z Chełma. Chętnych było tylu, że zorganizowano trzy tury – dwie dla uczniów, a po południu dla nauczycieli.

Czytaj więcej...

Przeczytajcie, jeśli chcecie...

            Zamieszczamy kilka prac nagrodzonych w IV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego pod hasłem „Zainspirowała mnie Biblia...” Możecie zobaczyć, jak pomysłowe teksty potrafią napisać gimnazjaliści.

 

Byliśmy w Lublinie

13 maja bieżącego roku o godzinie 8.00 uczniowie klas II d, II c, III d pod opieką nauczycieli wyjechali na wycieczkę do Lublina. W programie znalazły się trzy punkty: zwiedzenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy oraz czas na posiłek w galerii handlowej.

Czytaj więcej...

Symbole Światowych Dni Młodzieży

W środę 13 maja 2015 r. o godzinie 9.00 do naszej szkoły przybyły symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż oraz ikona Matki Bożej. Symbole te odbywają peregrynację po diecezji zamojsko-lubaczowskiej w dniach 2 - 16 maja tego roku.

Młodzież pod kierunkiem księdza Piotra Antonika przygotowała słowno-muzyczną oprawę tej uroczystości. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. dziekan Jan Krawczyk oraz ks. Kamil Taras, który jest kustoszem symboli.

            Chłopcy z klasy III c wnieśli i ustawili krzyż i obraz w sali gimnastycznej, wartę honorową przy nich wystawili nasi strzelcy: Jakub Kucharski i Oskar Łypka. Na początku przeczytano fragmenty z Ewangelii, a później zaczęła się akademia. Gimnazjaliści śpiewali pieśni religijne, odczytali wybrane myśli św. Jana Pawła II, odmówiono dziesiątek różańca. Cała społeczność szkoły uczestniczyła w akademii, angażując się w śpiew i modlitwę.

            Uroczystość była ładna i przebiegała w podniosłej atmosferze. Całości dopełniły ozdoby w sali gimnastycznej i w oknach szkoły, które nawiązywały do peregrynacji i tworzyły odpowiedni klimat. Symbole Światowych Dni Młodzieży opuściły nasze gimnazjum o godzinie 10.00 i zostały przewiezione do kościoła pod wezwaniem Maryi Królowej Polski w Bełżcu. 

                                                                                    Wojtek Zabandżała, kl. III d 

Lekcja historii

4 maja 2015 r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 224. rocznicę uchwalenia „Konstytucji trzeciego maja”. Uroczystość przygotowała klasa II a pod kierunkiem pani Doroty Puźniak.

Czytaj więcej...

Wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego „Zainspirowała mnie Biblia”

Zamieszczamy protokół IV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego w roku szkolnym 2014/2015.

Czytaj więcej...

Rajd „Na Azymut”

Trzeciego maja 2015 r. z naszego gimnazjum wyruszyła grupa śmiałków, która postanowiła wziąć udział w rajdzie pieszym zorganizowanym dla upamiętnienia zmarłego nauczyciela historii - Mirosława Piotrowskiego.  Rajd otrzymał nazwę „Na Azymut”, jego organizatorem było Stowarzyszenie Folkowisko, prężnie działające w Chutorze Gorajec. 

Czytaj więcej...

Niecodzienne wywiadówki

            29 kwietnia 2015 r. w Gimnazjum nr 2 odbyły się wywiadówki klas pierwszych i drugich. Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie kilku klas drugich zaprezentowali rodzicom efekty swojej pracy na lekcjach i kółkach z różnych przedmiotów.

Czytaj więcej...

 

Na Azymut – Memoriał im. Mirosława Piotrowskiego 

            W niedzielę 3 maja 2015 r. odbędzie się rajd poświęcony pamięci Mirosława Piotrowskiego.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło Nas

0108944
dziś
w tym miesiącu
Wszyscy
7
192
108944