Podsumowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego
„Zachwycający Świat Wielościanów”
Szkolny Konkurs Matematyczny „Zachwycający Świat Wielościanów” zorganizowany został przez panią Annę Kijko, a jego nadrzędnym celem było rozwijanie wyobraźni trójwymiarowej uczniów poprzez modelowanie figur przestrzennych.
Potyczki Matematyczne
W marcu nauczycielki matematyki Anna Kijko, Joanna Mickiewicz i Dorota Sienkiel przeprowadziły konkurs „Potyczki Matematyczne” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Miał on na celu popularyzowanie matematyki, wyłowienie szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych matematyką uczniów, a także umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości oraz umiejętności logicznego myślenia.
20 III 2015 r. w Zamościu odbył się II etap Konkursu Matematycznego o Nagrodę Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego. Jedenaścioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do tego etapu i pojechało pod opieką pani Joanny Mickiewicz do Zamościa.
Konkurs literacki dla szkół podstawowych
Panie polonistki Anna Wolczyk i Dorota Puźniak zorganizowały Międzyszkolny Konkurs Literacki pod hasłem „Zainspirowała mnie Biblia”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych naszego powiatu.
Wyniki konkursów matematycznych
Informujemy o wynikach dwóch konkursów matematycznych: „Zagimaka” i konkursu sudoku.
13 marca 2015 r. zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum Dzień Promocji Szkoły, na który zaprosiliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych z Tomaszowa i okolic. Chcieliśmy, by zobaczyli, jak wygląda nasza szkoła, by dowiedzieli się, jak pracujemy i bawimy się, by wzięli udział w przygotowanych specjalnie dla nich pokazach.
Wszystko zaczęło się w sali gimnastycznej. Nasi goście obejrzeli trzy prezentacje, którym towarzyszyła opowieść o rozwijaniu zdolności, osiągnięciach w nauce i sporcie oraz o Dniach SU, kiedy wspaniale się bawimy. Prezentacje przeplatane były piosenkami , układami tanecznymi i gimnastycznymi.
Po części oficjalnej szkolni przewodnicy zaprosili szóstoklasistów do sal lekcyjnych. Tam nasi młodsi koledzy mogli wziąć udział w pokazach chemicznych, w quizie matematycznym „Mat – mix” lub w quizie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Odważni zapisywali gęsimi piórami swoje imiona i nazwiska, słuchali o poczynaniach Klubu Połykaczy Książek. Na warsztatach zdrowego żywienia „Zamień chemię na jedzenia” próbowali ekologicznych kanapek, których pod koniec zwyczajnie zabrakło.
W salach i na korytarzach szkolnych przygotowaliśmy liczne wystawy: „Jak zmieniała się radiotechnika?”, piękne zdjęcia Alp zrobione na feriach przez braci Łabów, kolorowe kroniki gimnazjum, zachwycające figury przestrzenne, puchary i medale zdobyte przez szachistów.
Na koniec wszyscy zostali poczęstowani pysznymi ciastkami, aby wzmocnić nadwątlone siły.
Mamy nadzieję, że Gimnazjum nr 2 spodobało się szóstoklasistom. Może niektórzy z nich uznają, że warto właśnie w nim kontynuować naukę po ukończeniu szkoły podstawowej.
My, gimnazjaliści, jesteśmy zadowoleni z naszej szkoły, która solidnie nas uczy, wychowuje, umiejętnie rozwija drzemiące w nas talenty.
11 marca 2015 r. burmistrz Tomaszowa Wojciech Żukowski spotkał się w Urzędzie Miasta z gimnazjalistami, którzy za pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015 otrzymali stypendia naukowe i sportowe.
Czytam, bo lubię.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
To zdanie Wisławy Szymborskiej doskonale rozumieją ci, którzy czerpią przyjemność z czytania.
Uczennice klasy II e postanowiły przeprowadzić wśród wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2 ankietę dotyczącą poziomu czytelnictwa, upodobań i opinii na temat lektur szkolnych - obowiązkowych i nadobowiązkowych. Mamy przyjemność przedstawić ankietę i jej wyniki.
„Może warto przeczytać?”
Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum zrealizowali projekt gimnazjalny „Może warto przeczytać?” Projekt miał na celu zachęcenie uczniów do czytania i podzielenia się wrażeniami z lektury.