Tomaszowski Mistrz Ortografii 2015

Dnia 23 lutego 2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowała „Tomaszowskie Dyktando”. Do wzięcia udziału w dyktandzie zaproszono młodzież z gimnazjów i szkół średnich.

Czytaj więcej...

 

 I edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego

„Potyczki Matematyczne”

 Serdecznie zapraszamy uczniów klas szóstych szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Potyczki Matemtyczne”, organizowanym przez nauczycielki matematyki z Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim.

I etap konkursu odbędzie się już 4 marca 2015 roku w Waszych szkołach. Trzy osoby z najlepszymi wynikami wezmą udział w II etapie, który odbędzie się w Gimnazjum nr 2 25.03.2015 roku i będzie miał charakter turnieju.

Wszyscy uczniowie biorący udział w II etapie otrzymają dyplomy za udział w konkursie, a najlepsza drużyna otrzyma nagrody rzeczowe.

                                                                         Organizatorzy

Dorota Sienkiel, Anna Kijko, Joanna Mickiewicz

 REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Czytaj więcej...

Zakończenie Dni SU

            Gimnazjaliści przez cztery dni bawili się wspaniale. Przygotowali niesamowity festiwal młodości. Ale wszystko, co piękne, kiedyś się kończy. 30 I 2015 r.nastąpiło oddanie klucza do szkoły p. wicedyrektor Beacie Żukowskiej. Władza nad gimnazjum powróciła we właściwe, dorosłe ręce.  

Słowa uznania i ogromne podziękowania należą się uczniom, którzy przygotowali konkurencje i zabawy każdego dnia „gimnazjalnego karnawału”.

            Kochani, jesteście wspaniali, pomysłowi, pełni inwencji i charyzmy! Jako nauczyciele czuliśmy dumę, patrząc, jak sprawnie i swobodnie prowadzicie imprezy z udziałem wielu uczniów. Słynny taniec III d, do którego zaprosiliście wszystkich, przejdzie do historii szkoły.

            Całość poczynań SU koordynowały jego opiekunki: p. Iwona Kata i p. Urszula Kobiałka. Znają doskonale uczniów i wybrały właściwych do przygotowania i prowadzenia poszczególnych dni. Im również należą się podziękowania.

            Było pięknie! Kolorowo i szalenie!

                                                                                       Polonistka III d                                                                                

 

 

Dzień wielokulturowości

Dzisiejszy dzień był ostatnim Dniem Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole
i odbył się pod hasłem : „Dzień wielokulturowości”. Jak można się domyśleć, dzisiaj przebieraliśmy się na bardzo wiele sposobów. Najwięcej przebrań dotyczyło subkultur, takich jak: emo, dresy, hipisi, punki,  hipsterzy. Pojawili się wśród nas także przedstawiciele innych kontynentów i krajów: Afryki, Ameryki, Japonii, Turcji, Rosji. Mogliśmy spotkać nawet kilku Murzynów, nie zabrakło również Arabów.

Nie sposób byłoby wymieniać wszystkie przebrania, ponieważ było ich zbyt dużo, ale można stwierdzić, że wśród dziewczyn dominowało przebranie emo, wśród chłopców zaś różnorodność była ogromna.

Jak każdego dnia odbyła się również zabawa, której celem było wyłonienie najlepszej grupy. Pomiędzy sobą zmagały się klasy I, II oraz III. Ostatecznie po ciężkich bojach udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli najstarsi w naszej szkole, czyli klasy III, a na drugim miejscu z taką samą ilością punktów uplasowały się zgodnie klasy pierwsze i drugie.

Oczywiście, po wszystkich konkurencjach odbył się konkurs na miss i mistera dnia. Komisja, jak sama przyznała, miała ciężki orzech do zgryzienia, ale zdecydowała, że miss Dnia wielokulturowości została Kamila Sarzyńska z kl. I a, natomiast misterem Szymon Węgrzyn z kl. III b.

Trzeba przypomnieć, że na dzisiejszych Dniach SU obecni byli przedstawiciele VI klas ze Szkoły Podstawowej nr 2. Z tej okazji na zakończenie zabawy każdy, kto chciał, miał możliwość zatańczenia tańca zwanego berlinką. Było wesoło i działo się dzisiaj dużo! 

                                                                                    Karol Wolczyk kl. II a 

Dzień Superbohatera 

 Czwartek niby normalny, ale inny niż zwykle. Jesteśmy w klasach, lecz atmosfera jakaś odmienna. Dziś jest kolejny Dzień Samorządu Uczniowskiego - Dzień Superbohatera. Każdy słyszał o Spidermanie czy Kapitanie Ameryce, ale chyba nigdy nie czuł się tak jak jeden z naszych idoli. Kto z nas, gdy był młodszy, nie chciał latać jak Superman czy być silny jak Hulk? Dzisiaj właśnie możemy się wykazać pamięcią i znajomością bohaterów z dzieciństwa - tutaj najlepsza okazała się klasa I d. Gdy przechadzałem się po szkole, widziałem najróżniejszych superherosów. Stroje i ogólny szyk najbliższy oryginałom według jury zaprezentowali: Honorata Mosiądz z klasy III d w przebraniu Czarnej Wdowy oraz Michał Gromek z klasy III c jako Batman. Mimo iż ten „event” nie odbywał się, jak zazwyczaj, w sali gimnastycznej, to dzięki zaangażowaniu uczniów, wszyscy bawili się świetnie. 

                                                                                                Michał Syty, kl. III d  

   

 

 

Dziewczyna i chłopak na opak

 28.01.2014 Gimnazjum nr 2.

 Instytut  zachowań dziwnych i paranormalnych

Wielkie poruszenie wywoła dzisiejsza, zaobserwowana przeze mnie, anomalia astronomiczna….

Niby nic szczególnego, wszystko po staremu. Barwne stroje, konkursy, pytania, wyzwania. Jednak jakaś osobliwość… wszystko widziane z innej strony. Jakże fascynujące to przeżycie patrzeć, jak każdy stara się wykonać codzienne obowiązki płci przeciwnej! Każdy próbuje się wtopić w otoczenie albo wprost przeciwnie, wyjść przed szereg. Jedni osiągają to przez wyjątkowe stroje, inni przez makijaż budzący zachwyt, a jeszcze inni przez sam sposób bycia. Dziś zmagania wygrali uczniowie klas III, jednak II klasy zdecydowanie zmniejszyły swą stratę z dnia poprzedniego. W wyborze najlepszego stroju jury miało niemały problem, lecz ostatecznie z barwnego tłumu wybrani zostali: Kamila Świderek oraz Kacper Jarczak. Przednia zabawa, wyjątkowa atmosfera oraz szczypta zamętu w głowie to właśnie esencja dzisiejszego dnia. Najważniejsze jednak nie były przebrania, lecz postawienie się, choć na jeden dzień, po drugiej stronie muru dzielącego kobietę i mężczyznę.

 …..bo nie co dzień zmniejsza się przecież odległość między Wenus a Marsem.                                                                                                                                     Jarczi

 

 

 Francja elegancja  

Z pamiętnika lorda:
„Dzień 27.01. Anno Domini 2015; Gimnazjum nr 2 i my - arystokracja z Tomaszowa i okolic. Wszyscy w bajońskich kostiumach: wytworne krawaty, muszki, koszule i garnitury u panów; barwne suknie i szale z leśnej zwierzyny u pań. Spotkaliśmy się, aby walczyć o tytuł „Najzacniejszego rocznika w szkole”. Walka była zaciekła, jednak krew się nie polała. Była to bowiem potyczka nie na szable, lecz na dobre maniery, inteligencję i sztukę „bycia”
w towarzystwie. Zawodnicy poruszali się chyżo, ale też z gracją, by tytuł zdobyć zaszczytny. Wygrały klasy III. Równolegle zacne jury oceniało uczestników, by orzec, kto ma zostać Milordem i Milady dzisiejszego dnia. Tutaj bezkonkurencyjni okazali się: Klaudia Wrębiak
z klasy II a  i Kacper Jarczak z klasy III d . Wszyscy bawili się szampańsko i mam nadzieję, że w kolejne dni będzie równie SYTO w dobrą atmosferę.”

                                                                                                Michał Syty, kl . III d

 

 

DNI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  

            Po zakończeniu I semestru, gdy wystawione są już wszystkie oceny, w naszym gimnazjum odbywają się tradycyjne Dni Samorządu Uczniowskiego. Każdego dnia przebieramy się i organizujemy w sali gimnastycznej konkurencje między I, II i III klasami. Jest mnóstwo śmiechu i zabawy. Symboliczne przekazanie przez panią dyrektor klucza do szkoły na ręce przewodniczącego SU rozpoczyna „szkolny karnawał”.

Każdy dzień ma swoje hasło i odmienną specyfikę. 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło Nas

0109889
dziś
w tym miesiącu
Wszyscy
0
74
109889