Dzień pod hasłem profilaktyki

21 stycznia 2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat  uzależnień i wpływu dopalaczy na człowieka. Prowadziła je Olga Nowicka  z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. W zajęciach wzięli udział uczniowie wszystkich klas drugich i dwóch pierwszych. Podczas warsztatów rozwiązywali quiz o dopalaczach. Tworzyli historie osób uzależnionych, bacznie obserwując, od czego zaczęło się i jak rozwijało uzależnienie. Ochotnicy demonstrowali, jak człowiek zostaje zniewolony przez używki.

Po południu w gimnazjum odbyło się szkolenie dla nauczycieli, a następnie profilaktyczna wywiadówka dla rodziców.

 

 

Konkurs na recenzję rozstrzygnięty!

            Uczniowie naszego gimnazjum napisali najciekawsze recenzje w konkursie „Przeczytałem – polecam” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim.

Była to już trzecia edycja konkursu, w którym uczestnicy pisali recenzje przeczytanych przez siebie książek. Do biblioteki wpłynęło 45 prac, połowę z nich napisali nasi uczniowie. 22 I 2016 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym. Wśród trojga laureatów znalazło się dwóch naszych uczniów: Patryk Luty z klasy I d oraz Szymon Krupa z klasy III d – uczniowie p. Anny Wolczyk. Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Żmuda z klasy III e – uczennica p. Doroty Wysockiej. Gratulujemy autorom najlepszych recenzji! Jesteśmy z was dumni!

 

 

Na intrygującym wykładzie...

            22 stycznia 2016 r. grupa gimnazjalistów uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez Ewę Koper – pracownicę Muzeum – Miejsca Pamięci w Bełżcu. Wykład odbył się w MBP z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu przypadającego 27 stycznia. Prelegentka przybliżyła młodzieży historię Niemiec po I wojnie światowej, gdy rodził się faszyzm, Hitler dochodził do władzy, a ideologia nazistowska stawała się doktryną państwową. Tłumaczyła, jak potęgowano niechęć i budzono pogardę wobec ludzi o żydowskich korzeniach. Wykład zilustrowała prezentacją, mogliśmy obejrzeć min. niemieckie plakaty nawołujące do jedności narodu, ośmieszające Żydów, określające ich mianem szkodników społecznych. To wszystko działo się przed Holocaustem...

Pouczający i ciekawy wykład z pewnością zostawi ślad w pamięci słuchaczy

„Zagimak”

14 stycznia 2016 roku w naszym gimnazjum przeprowadzony został I etap znanego wszystkim konkursu matematycznego „Zagimak”. Przystąpiło do niego 42 uczniów, z których 19 zakwalifikowało się do II etapu. Są to następujące osoby:

z klas pierwszych:

1.      Ferenc Jakub

2.      Biela Karolina

3.      Chmurzyński Oskar

4.      Przyczyna Filip

5.      Zgardzińska Katarzyna

6.      Błajda Kacper

7.      Luty Patryk

8.      Rzeszutek Mateusz

9.      Buczkowska Ewa

10.  Miszczyszyn Joanna

z klas drugich:

1.      Łukasiewicz Piotr

2.      Teterycz Katarzyna

3.      Świderek Michał

z klas trzecich:

1.      Kapturkiewicz Cezary

2.      Łaba Mikołaj

3.      Mickiewicz Barbara

4.      Wolczyk Karol

5.      Koperwas Aleksandra

6.      Szykuła Bartłomiej

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

 

Nasze stroiki były najładniejsze!

11 stycznia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie XX Powiatowego Przeglądu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych.
Na przegląd wpłynęło 168 prac, które były oceniane  w dwóch kategoriach: szopki i stroiki. Jedynie niewielka część z nich została nagrodzona. Na liście laureatów znalazły się aż cztery uczennice z naszego gimnazjum. Wśród szopek wykonanych przez gimnazjalistów III miejsce zdobyła Karina Michniak – uczennica p. Anny Woś. W kategorii stroików nikt nie dorównał uczennicom p. Anety Świderek: I miejsce zdobyła Joanna Socha, II miejsce Patrycja Czajka, III miejsce Natalia Paszt. Gratulujemy dziewczynom i ich opiekunkom!

 

 

 

OGŁOSZENIE

Zmiana terminu dni otwartych w miesiącu styczniu

W dniu 21.01.2016 r. odbędą się dni otwarte.

Rodziców zapraszamy w godzinach  od 16.30  do  17.15  na spotkania z nauczycielami w ramach dni otwartych oraz na szkolenie „Oblicza uzależnień”, które odbywać się będzie w godzinach 17.15 – 18.00  w sali gimnastycznej.

                                                                   


Krótka recenzja „Pana Tadeusza”

Dwunastego stycznia 2016 r. wybraliśmy się (klasa III a, III d) na wycieczkę do Rzeszowa, by obejrzeć spektakl w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Obejrzeliśmy sztukę pt. „Pan Tadeusz” w reżyserii Ireny Jun, zrealizowaną na podstawie epopei Adama Mickiewicza.

Spektakl zaczął się dość monotonnie, ponieważ trójka aktorów recytowała inwokację. Jednak z minuty na minutę przedstawienie stawało się ciekawsze. Kilka elementów nawiązywało do dzisiejszych czasów, co zaciekawiło młode pokolenie odbiorców. Ciekawe było rapowanie piękną polszczyzną, co jest raczej niespotykane w teatrze. Doskonałą pracę wykonała Aleksandra Semenowicz odpowiedzialna za stroje oraz dekoracje. Aktorzy występowali w strojach szlacheckich, świetne dobranych do postaci. Natomiast dekoracje zmieniały się w poszczególnych scenach i oddawały zarówno koloryt sytuacji jak i epoki. Aktorzy dobrze wyrazili cechy charakteru i życiowe wartości kreowanych przez siebie postaci. Na szczególną pochwałę zasługuje Mariola Łabno-Flaumenhaft grająca Telimenę. Jej świetna gra aktorska sprawiła, iż rewelacyjnie przedstawiła nam postać Telimeny, osoby modnie ubranej, zalotnej i kokietującej mężczyzn. Należy również docenić grę Michała Chołka jako Tadeusza oraz Małgorzaty Pruchnik-Chołek grającej Zosię.

Przedstawienie bardzo nam się podobało. Obejrzeliśmy coś zupełnie odmiennego od monotonnego tekstu znajdującego się w książce. Spektakl wywarł pozytywne wrażenia na każdym z nas i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do Rzeszowa.

                                                                                                Jakub Łysiak, kl. III d

 

 

Obejrzeliśmy „Teatralne potyczki”

11 stycznia 2016 r. uczniowie z klasy II d wybrali się pod opieką p. Wawrzusiszyna na spektakl pt. „Teatralne potyczki” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji.

Akcja sztuki rozgrywała się współcześnie w teatrze podczas prób scenicznych do wystawienia „Hamleta”. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądają przygotowania, jakie mogą być relacje między aktorami i jak trudna jest praca reżysera. W całość wplecione zostały elementy humorystyczne, np. mimika i gesty oraz różne utwory muzyczne.

Po obejrzeniu spektaklu nagrodzonego wielkimi brawami, aktorzy przeprowadzili z widzami krótką lekcję o teatrze. Opowiadali o umiejętności panowania nad emocjami, przytoczyli zabawne anegdoty ze swoich spektakli, zagrali z nami w lubiane przez wszystkich kalambury.

Na koniec klasa II d zrobiła sobie na scenie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

                                                                        Róża Paszt, klasa II d

 

 

 

 

" Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel " 

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla każdego

niezapomnianym czasem spędzonym

bez pośpiechu, trosk i zmartwień,

wśród Rodziny, Przyjaciół  oraz Bliskich.

 A nadchodzący Nowy Rok

niech przyniesie dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności

oraz spełni najskrytsze marzenia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie

Gimnazjum Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło Nas

0109889
dziś
w tym miesiącu
Wszyscy
0
74
109889