Krótka recenzja „Pana Tadeusza”

Dwunastego stycznia 2016 r. wybraliśmy się (klasa III a, III d) na wycieczkę do Rzeszowa, by obejrzeć spektakl w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Obejrzeliśmy sztukę pt. „Pan Tadeusz” w reżyserii Ireny Jun, zrealizowaną na podstawie epopei Adama Mickiewicza.

Spektakl zaczął się dość monotonnie, ponieważ trójka aktorów recytowała inwokację. Jednak z minuty na minutę przedstawienie stawało się ciekawsze. Kilka elementów nawiązywało do dzisiejszych czasów, co zaciekawiło młode pokolenie odbiorców. Ciekawe było rapowanie piękną polszczyzną, co jest raczej niespotykane w teatrze. Doskonałą pracę wykonała Aleksandra Semenowicz odpowiedzialna za stroje oraz dekoracje. Aktorzy występowali w strojach szlacheckich, świetne dobranych do postaci. Natomiast dekoracje zmieniały się w poszczególnych scenach i oddawały zarówno koloryt sytuacji jak i epoki. Aktorzy dobrze wyrazili cechy charakteru i życiowe wartości kreowanych przez siebie postaci. Na szczególną pochwałę zasługuje Mariola Łabno-Flaumenhaft grająca Telimenę. Jej świetna gra aktorska sprawiła, iż rewelacyjnie przedstawiła nam postać Telimeny, osoby modnie ubranej, zalotnej i kokietującej mężczyzn. Należy również docenić grę Michała Chołka jako Tadeusza oraz Małgorzaty Pruchnik-Chołek grającej Zosię.

Przedstawienie bardzo nam się podobało. Obejrzeliśmy coś zupełnie odmiennego od monotonnego tekstu znajdującego się w książce. Spektakl wywarł pozytywne wrażenia na każdym z nas i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do Rzeszowa.

                                                                                                Jakub Łysiak, kl. III d

 

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło Nas

0109889
dziś
w tym miesiącu
Wszyscy
0
74
109889