„W 80 minut dookoła świata”

Trzeciego lutego bawiliśmy się pod hasłem „W 80 minut dookoła świata”. Prowadzący uczniowie z klasy III d zabrali nas na wyprawę po wszystkich kontynentach.

Przedstawiciele klas robili amerykańskie burgery, główkowali balonami na wzór brazylijskich piłkarzy, zbierali ryż jak Azjaci. Podobnie jak pierwszego dnia zabawy wygrali trzecioklasiści z przewagą kilku punktów nad klasami drugimi. Na najniższym stopniu podium uplasowali się ochotnicy z klas pierwszych.

Po rozgrywkach odbył się konkurs na najlepszy strój tego dnia. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ uczniowie przebrali się fenomenalnie. Było wśród nas wielu Azjatów, Hiszpanek tańczących flamenco, Arabek i Arabów. Po szkole chodzili też czarnoskórzy szamani. Ostatecznie na miss dnia wybrano Hinduskę - Gosię Atalską z II d, natomiast na mistera Araba terrorystę – Kamila Frąca z II d.

Na koniec wszyscy zatańczyliśmy arabskiego tumaka, po czym rozeszliśmy się do klas.

Mikołaj Łaba, klasa III d

(zdjęcia p. Joanna Mickiewicz)