Jasełka dla rodziców

21 stycznia 2016 r. uczniowie klasy II a przygotowali jasełka dla swoich rodziców. O 16.30 odbyły się próby, młodzi aktorzy przebrali się w zaprojektowane i wykonane przez siebie stroje. Pomyśleli również o poczęstunku dla rodziców.

O 18.00 rozpoczęły się jasełka od występu recytatorów oraz przedstawienia tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Następnie akcja rozgrywała się w piekle, gdzie diabły powiadamiały Lucyfera o nadejściu nowego wroga – Jezusa. Potem przenieśliśmy naszych widzów na posterunek policji oraz do szkoły. Aniołowie obwieścili zgromadzonym tam ludziom przybycie Zbawiciela. Podczas ostatniej sceny wszyscy zgromadzili się w stajence, by oddać cześć narodzonemu Chrystusowi.

Spektakl zakończył się zaprezentowaniem wszystkich aktorów oraz oklaskami widzów. Po inscenizacji zaprosiliśmy rodziców na poczęstunek.

Kamila Sarzyńska , klasa II a