Historia w grze planszowej

15 II 2016 r. w pierwszym dniu ferii dwadzieścioro uczniów Gimnazjum nr 2 spędziło ciekawe przedpołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Gimnazjaliści wzięli udział w „Dniu z historią na planszy”, czyli w turnieju planszowych gier historycznych. Zajęcia zorganizowało Centrum Edukacyjne IPN w Tomaszowie Lubelskim.

W czytelni bibliotecznej spotkali się uczniowie naszego gimnazjum, Gimnazjum nr 1 oraz SP 3. Grali w „Kolejkę” – grę przybliżającą realia PRL-u, coraz bardziej popularną nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Toczyli boje w wojnie powietrznej o Anglię, gdyż gra „303” przypominała rolę polskiego dywizjonu 303 broniącego skutecznie Wielkiej Brytanii przed nalotami niemieckimi podczas II wojny światowej.

Młodzież z zaangażowanie oddawała się planszowym pojedynkom, czas płynął szybko, a przeszłość stawała się bliższa dzisiejszym nastolatkom. Uczniami z Gimnazjum nr 2 opiekowała się polonistka Anna Wolczyk.