GAZETKA SZKOLNA „GIMNAZJAK”

Gazetka szkolna „Gimnazjak” jest nierozerwalnie związana z historią Gimnazjum Nr 2. Pierwszy numer ukazał się już w październiku 1999 r. Redaktorem naczelnym „Gimnazjaka” był Tomasz Augustyniak i to on kierował najdłużej pracami redakcji - prawie trzy lata. W składzie pierwszej redakcji znaleźli się: Aleksandra Rymarczuk, Agata Stępniak, Anna Luty, Wioleta Majdanik. Pierwszym opiekunem młodych dziennikarzy był p. Marek Gryglicki, nauczyciel historii.
     Początkowe egzemplarze gazety były drukowane w szkolnym sekretariacie na zwykłej kserokopiarce. Jednakże wzrastające zainteresowanie gazetą zmusiło redakcję do poszukiwania innego sposobu druku. Rozpoczęła się współpraca z drukarnią. Zespół Gimnazjaka postanowił wyjść naprzeciw potrzebom uczniów i powstała strona internetowa pisma, na której znajdują się najciekawsze informacje z życia redakcji i najnowsze numery.
     „Gimnazjak” jest miesięcznikiem. Na jego łamach ukazuje się wszystko co dotyczy Gimnazjum Nr 2 oraz poszerza zainteresowania uczniów. Można tu znaleźć wywiady z uczniami, informacje bieżące o ważnych wydarzeniach w życiu szkoły, sukcesach sportowych i artystycznych uczniów.
     Co roku dziennikarze gazety przeprowadzają ankiety dotyczące zawartości „Gimnazjaka”. Na spotkaniach redakcyjnych omawiane są propozycje uczniów dotyczące nowych działów.
     Praca w Gimnazjaku uczy i daje wiele satysfakcji. Zespół redakcyjny był zaproszony do redakcji Tygodnika Tomaszowskiego, przypatrywał sie pracy wydawnictwa Agora a także był obecny w sejmie.
     W roku szkolnym 2010/2011 w redakcji pracują: Ilona Mandziuk - redaktor naczelny, Brygida Mazurek - zastępca, Karolina Mołdoch - informatyk, Błażej Bajwoł - rysownik oraz redaktorzy: Magdalena Głowacka, Klaudia Gnutek, Katarzyna Bartecka.
     Opiekunami ze strony nauczycieli byli: Aneta ŚwiderekRyszard Żądło oraz Anna Wolczyk. Obecnie pismem opiekuje się pani Dorota WysockaKatarzyna Sachajko.

Zapraszamy na spotkania redakcji w piątki o godz. 13.25.
     A także na stronę: http://gimnazjak2.republika.pl