Nasze szachistki najlepsze w Rachaniach

30 stycznia 2016 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego w Rachaniach został rozegrany II Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Rachanie Romana Miedziaka. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach. Na starcie stanęło 112 szachistów z województwa lubelskiego i Ukrainy. Rywalizowali oni na dystansie 9 rund, z tempem 15 minut na partię dla zawodnika.

Wśród juniorek do lat 16 triumfowały nasze uczennice: Iga Wawryszczuk przed Dominiką Borek. Za nimi uplasowała się Natalia Oszust z Leśniowic. Gratulujemy gimnazjalistkom i cieszymy się z ich zwycięstwa.

Laury w konkursie "To Twoja i moja historia..."

Laury w konkursie „To Twoja i moja historia...”

Miło nam poinformować, że w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym „To Twoja i moja historia...” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Batalionów Chłopskich w Krynicach uczniowie z Gimnazjum nr 2 zajęli czołowe miejsca.

W konkursie należało opisać wydarzenia z lat 1939 – 1945, których świadkami byli bliscy dzisiejszych uczniów: babcie, dziadkowie, sąsiedzi. Utrwalone na piśmie opowieści pielęgnują pamięć o dziejach rodzin, wzbogacają naszą wiedzę o czasach II wojny światowej. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 2 II 2016 r. w Krynicach. Nasi gimnazjaliści wzięli udział w patriotycznych  obchodach 73 rocznicy bitwy pod Zaborecznem. Wręczenie nagród konkursowych wpleciono w porządek uroczystości. Nagrodę specjalną otrzymała Agata Mandziuk z klasy II e, drugie miejsce jury przyznało Barbarze Mickiewicz z III d, na trzecim miejscu znalazła się Angelika Soluch z III a. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Stepuch i Joanna Koper z III c oraz Karolina Biela z I b.

Gratulujemy gimnazjalistkom i ich rodzicom, bo mają uzdolnione literacko i chętne do pracy dzieci. Cieszymy się z ich sukcesów!

Wygraliśmy Wojewódzką Gimnazjadę w szachach

Wygraliśmy Wojewódzką Gimnazjadę w szachach!

16 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 5 w Zamościu rozegrano Wojewódzką Gimnazjadę w Szachach Drużynowych. W zawodach wzięło udział 15 drużyn.

Za faworyta rozgrywek uchodziła drużyna z naszego gimnazjum i nie była to opinia na wyrost. Nasi od pierwszej rundy wzięli się ostro do pracy (czytaj: wygrywania). Kolejni przeciwnicy byli pozbawiani złudzeń. Drużyna Gimnazjum nr 2 z Tomaszowa zajęła pierwsze miejsce, zdobyła złoty medal Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach Drużynowych! Srebro wywalczyła drużyna Gimnazjum z Janowa Lubelskiego, a brąz gimnazjaliści z Chełma.

Złota drużyna wystąpiła w składzie (wg kolejności szachownic): Karol Wolczyk, Daniel Pietraś, Dominika Borek, Iga Wawryszczuk. Opiekunem drużyny był  trener Ryszard Żądło. Gratulujemy.

"Wakacyjny Kadr" rozstrzygnięty!

„Wakacyjny Kadr” rozstrzygnięty!

10 XI 2015 r. nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Wakacyjny Kadr” zorganizowanego przez nauczycielkę plastyki Annę Woś.W konkursie wzięło udział 27 uczniów, którzy zaprezentowali 60 zdjęć zrobionych na wakacjach.

Jury oceniając fotografie, brało pod uwagę harmonijną kompozycję,  pomysłowość autorów, oryginalność kadrów, poprawność techniczną i zgodność prac z tematem. Nagrodzonych zostało dwanaście osób: z klas pierwszych Iga Wawryszczuk, Angelika Woś, Konrad Sawka, Dominika Borek, Zofia Mickiewicz, z klas drugich Kamila Sarzyńska, Michał Świderek, Małgorzata Atalska, Maja Jasińska, Natalia Paszt, Katarzyna Magdziak, z klas trzecich Karol Wolczyk. Wyróżnienia przyznano ośmiu osobom, są to: Dawid Leńczuk, Kornelia Kozyra, Łukasz Krawczyk, Weronika Mieszczakowska, Barbara Piechnik, Alicja Biront, Marta Groch, Katarzyna Żmuda.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Wakacyjne fotografie można oglądać na wystawie przygotowanej przez panią Woś na dolnym korytarzu szkoły.

O naszych szachistkach

24 X 2015 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli został rozegrany XXVI Międzynarodowy Turniej Szachowy Przemyskiego Niedźwiadka. W zawodach wzięło udział 87 zawodników. Pięknie zagrały nasze gimnazjalistki. W grupie juniorek starszych zwyciężyła Dominika Borek, trzecie miejsce zajęła Iga Wawryszczuk.

11 XI 2015 r. w Przemyślu w 5. batalionie strzelców podhalańskich rozegrano turniej z okazji rocznicy odzyskania niepodległości o puchar dowódcy jednostki. W zawodach wzięło udział 91 szachistów. Dominika Borek wywalczyła drugie miejsce, Iga Wawryszczuk  uplasowała się na ósmej pozycji. Szachiści zwiedzili izbę pamięci batalionu, zapoznali się  z historią powstania oddziałów podhalańskich, ich udziałem w II wojnie światowej.  Zrobili sobie niecodzienne zdjęcia.