SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
w Tomaszowie Lubelskim
Klasy I - III

Do zobaczenia wkrótce!

  Tak wyglądał ostatni dzień w szkole naszych najmłodszych uczniów. Radość związana z wakacjami mieszała się ze smutkiem z powodu rozstania z kolegami, koleżankami, nauczycielami. 

Czytaj więcej »

Wakacje tuż, tuż...

Powiedział mi kiedyś mój tata

i miał, jak się zdaje, rację,

że największym

wynalazcą wszechświata

był ten, co wynalazł wakacje.

                                                   

  Zobaczcie, jak uczniowie klas I-III spędzali ostatnie przedwakcyjne dni. Oj, się działo!

Czytaj więcej »

Calligraphy Masters - Mistrzowie Kaligrafii

  W ramach propagowania ładnego pisania, wśród uczniów klas II i III naszej szkoły przeprowadzono konkurs pod hasłem „Calligraphy Masters”, czyli „Mistrzowie Kaligragii”.

Czytaj więcej »

"Królewna Śnieżka" w wykonaniu uczniów kl. II e

  "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków". Kto nie zna tej pięknej baśni? Ta opowieść łączy pokolenia, dlatego klasa II e wcieliła się w role bohaterów i przygotowała spektakl, który nagraliśmy dla rodziców.

Czytaj więcej »

Poznajemy różne zawody

  W ciągu ostatnich dwóch miesięcy klasa II e poznawała różne zawody. Spotkania on-line odbyły się osobami z różnych profesji. Dzieci poznały zawód bibliotekarza, stomatologa, leśnika, policjanta, muzyka, prawnika i nauczyciela. 

Czytaj więcej »

Laureaci konkursu recytatorskiego "W krainie wierszy"

  14 i 15 czerwca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „W krainie wierszy”, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim. Uczestnicy prezentowali wysoki i wyrównany poziom interpretacji wierszy. Tym bardziej, miło nam poinformować, że nasi mali artyści, jak zwykle nie zawiedli.

Czytaj więcej »

Warsztaty z MiniLab

  W czwartek 10 czerwca w II e odbyły się warsztaty laboratoryjne z MiniLab. Tworzyliśmy kolorowe roztwory, mikstury zmieniające barwy, a nawet wybuch kolorowego wulkanu. Zobaczcie.

Czytaj więcej »

Dzień Rodziny

  8 czerwca dzieci z klas I-III, uczęszczające do świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem p. Haliny Kuryło, przygotowały montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Czytaj więcej »

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

  2 czerwca klasa II e uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Łukaszem Wierzbickim, autorem lektury „Afryka Kazika”. Spotkanie podsumowaliśmy wspaniałym motto „Zawsze, gdy ruszysz przed siebie, spotka Cię coś ciekawego”. Było miło, ciekawie i zaskakująco. 

Czytaj więcej »

Sport na 400-lecie

  1 czerwca w Dzień Dziecka klasy II i III rywalizowały w różnych dziedzinach sportowych, by uczcić 400-lecie nadania prawa miejskiego dla Tomaszowa Lubelskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej radosnej imprezy.

Czytaj więcej »

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Facebook